• DZIAŁANIA SZKOLNEGO KOŁA „CARITAS”

• 30.09.2021 08:19
      • DZIAŁANIA SZKOLNEGO KOŁA „CARITAS”

5.10.2020r. uczennice ze Szkolnego Koła „Caritas” włączyły się w ogólnopolski program „Pola Nadziei” 2020/2021 organizowany przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, polegający na stworzeniu rabatki z cebulkami żonkili, które symbolicznie nakreślać będą ideę działalności hospicyjnej.

• Celem akcji jest zebranie i przygotowanie cebulek żonkili, a także posadzenie ich w przyszkolnym ogródku. Kiedy kwiaty rozkwitną wiosną 2021r. zostaną rozdane pod publiczna zbiórką wiosennej edycji Pól Nadziei, za symboliczna kwotę, która wesprze działalność Hospicjum.

Składamy serdeczne podziękowania dla Sklepu Ogrodniczego w Rakszawie za włączenie się akcję i przekazanie nam sadzonek żonkili. Państwa wsparcie pomoże „ukorzenić w sercu ideę pomocy chorym dzieciom”.

W dniu 13.10.2020 uczennice ze Szkolnego Koła „Caritas” prowadziły zbiórkę w ramach adopcji serca dla dziewczynki z Wysp Zielonego Przylądka. Akcja ta przeprowadzana jest cyklicznie co miesiąc.