25.04.2024 11:34
      Dziś uczniowie klas pierwszych, którzy od września systematycznie odwiedzają naszą bibliotekę, zostali uroczyście pasowani na czytelników. Ich starsze koleżanki, wcielając się w baśniowe postaci, wprowadziły pierwszoklasistów w magiczny świat literatury. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze przekazane nam przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”.

Światowy Dzień Ziemi

22.04.2024 16:05
      Z okazji obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi wychowankowie świetlicy z grupy drugiej zostali zapoznani z baśnią o Leszym - mitologicznym władcy leśnej przyrody. Świetliczaki z uwagą wysłuchały prezentowanej im w formie kamishibai historii o pradawnych mieszkańcach puszczy oraz szacunku do natury.

Druga edycja konkursu Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

09.04.2024 12:34
      Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Książki i Praw autorskich zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym Sleeveface, czyli ubierz się w książkę!

Sleeveface to zdjęcie przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę częścią ciała lub twarzy. Metoda polega na wkomponowaniu się w grafikę znajdującą się na okładce książki.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, w którym znajdują się wszelkie informacje na temat konkursu.

Spotkanie z Markiem Michalakiem

26.03.2024 10:46
      W dniu 26 marca uczniowie klas 1-8 wzięli udział w spotkaniu z Markiem Michalakiem - wieloletnim Rzecznikiem Praw Dziecka, Kawalerem Orderu Uśmiechu, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz autorem kilku książek dla dzieci.

Światowy Dzień Kota

16.02.2024 08:33
      W bieżącym tygodniu nasza biblioteka włączyła się w obchody Światowego Dnia Kota. Wychowankowie świetlicy z grup pierwszej i drugiej w trakcie zajęć bibliotecznych zostali zapoznani z książkami, których bohaterami są nasi czworonożni przyjaciele.

Świetliczaki wysłuchały również historii o kotce Milusiej prezentowanej w formie teatrzyku kamishibai.
      Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające koty.