XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

12.05.2023 11:31
      Z okazji obchodzonego corocznie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowano w naszej szkole zajęcia biblioteczne dla uczniów klas 1-3, podczas których zaprezentowano im w formie teatrzyku kamishibai opowieść „Szukając Marudka”. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach literackich oraz obejrzeli wystawę książek zapomnianych, czyli takich, po które rzadko sięgają, odwiedzając naszą bibliotekę. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział we wszystkich przedsięwzięciach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

27.04.2023 17:10
      Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole ogłoszono Tydzień Postaci Literackich. Uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły przebrani za bohaterów książkowych. Nie zabrakło wśrod nich Czerwonego Kapturka czy postaci z serii książek o Harrym Potterze. Przeprowadzono również zajęcia z wychowankami świetlicy szkolnej, podczas których nasze świetliczaki zostały zapoznane z historią pisma oraz książki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” - rozstrzygnięcie konkursu

28.03.2023 14:15
      Z radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” organizowanego przez naszą bibliotekę. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w przedsięwzięciu za zaangażowanie i wykazanie się niezwykłą kreatywnością.

Zwycięzcy konkursu:
      I miejsce - Wiktoria Więcław
      II miejsce - Mikołaj Jędrzejec
      III miejsce - Oliwia Babiarz
      Wyrożnienia - Wiktoria Niemczak, Kaja Dziak
      I miejsce - Maja Woś
      II miejsce - Aleksandra Babiarz
      III miejsce - Karolina Babka

Galeria prac konkursowych

Kiermasz książek

16.03.2023 15:52
      Serdecznie zapraszamy na kolejny kiermasz książkowy organizowany we współpracy z księgarnią Tuliszków. W ofercie znajdują się m.in. pomoce edukacyjne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3. Książki można zakupić w terminie 16 marca - 21 kwietnia w budynku SP1.

14.03.2023 19:39
      W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Maluchy, które od początku roku szkolnego zapoznawały się z funkcjonowaniem biblioteki, spotkały się z uczennicami starszych klas, które wprowadziły ich do świata baśni i bajek. Następnie pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników i otrzymali drobne upominki.