Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach

19.01.2024 15:00
      W związku z przypadającym na 20 stycznia Światowym Dniem Wiedzy o Pingwinach wychowankowie świetlicy z grupy czwartej zostali zapoznani z najważniejszymi faktami dotyczącymi tych niesamowitych ptaków oraz książką Adama Bahdaja ,,Mały pingwin Pik-Pok".

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej bohatera naszej dzisiejszej lektury.

Czytam z klasą - bądź dobry dla ludzi

24.01.2024 09:25
      W bieżącym roku szkolnym nasza biblioteka wraz z grupą uczniów klas drugich i trzecich bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Czytam z klasą", którego głównym celem jest rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej.

Uczestnikom udało się zrealizować pierwszy moduł projektu - BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI. Dzieci zostały zapoznane z wierszem Tadeusza Różewicza ,,Przepaść", a następnie wykonały  makietę, wydrapywankę oraz zakładkę do książki. Ostatnim zadaniem uczestników było okazanie dobroci wylosowanemu wcześniej rówieśnikowi.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z realizacji projektu.

Rozstrzygnięcie konkursu ,,W stylu Szymborskiej"

06.12.2023 12:32
      Z radością informujemy o rozstrzygnięciu gminnego konkursu literacko-plastycznego W sylu Szymborskiej skierowanego do uczniów klas IV-VIII. W konkursie wzięło udział 22 uczestników, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Wydrzu, Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Rakszawie.

Klasy IV-VI
      I miejsce - Anna Janas (SP 2)
      II miejsce - Maja Babiarz (ZSPiP nr 1)
      III miejsce - Maja Rogowska (SP 2)
      Wyróżnienie - Helena Stachowicz (SP 2)

Klasy VII-VIII
      I miejsce - Kornelia Kwaśnik (ZSPiP nr 1)
      II miejsce - Dominika Kuter (ZSPiP nr 1)
      III miejsce - Eliza Wawrzaszek (SP Wydrze)
      Wyróżnienie - Patryk Wal (ZSPiP nr 1)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w przedsięwzięciu oraz zachęcamy do obejrzenia galerii prac konkursowych.

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Bajkowo zamaskowani"

29.11.2023 15:44
      29 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do wychowanków świetlicy szkolnej. Zadaniem uczestników było wykonanie maski wybranej postaci z bajki. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem, ponieważ świetliczaki wykazały się niebywałą kreatywnością. Wśród bajkowych bohaterów nie zabrakło Simby, Gucia, Kopciuszka, króla Juliana czy królika Bugsa.

I miejsce - Zuzanna Tomczyk
      II miejsce - Michał Król
      III miejsce - Urszula Wepsięć, Nikodem Wrona
      Wyróżnienia - Amelia Cisło, Laura Kulak, Amelia Kuca

Gratulujemy!

07.11.2023 08:44
      5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji zapraszamy wychowanków świetlicy szkolnej do udziału w konkursie plastycznym ,,Bajkowo zamaskowani". Zadaniem konkursowym jest wykonanie maski wybranej postaci bajkowej.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.