Wystawa poświęcona Adamowi Mickiewiczowi

21.12.2022 11:26
      200 lat temu, w 1822 r. ukazały się "Ballady i romanse" - tom poezji Adama Mickiewicza. Dało to początek nowej epoce w dziejach literatury polskiej zwanej romantyzmem. Z tej okazji oraz w związku ze zbliżającymi się urodzinami wieszcza w naszej szkole przygotowano z pomocą wolontariuszy wystawę poświęconą Mickiewiczowi.

Kiermasz taniej książki

22.11.2022 07:16
      W listopadzie w naszej bibliotece odbył się kiermasz taniej książki zorganizowany we współpracy z księgarnią Tuliszków. W ofercie znalazły się m.in. materiały edukacyjne oraz książki o tematyce świątecznej. Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem naszych najmłodszych uczniów.

Wielka Liga Czytelników

14.11.2022 13:59
      Nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie 'Wielka Liga Czytelników'. Jest to przedsięwzięcie czytelnicze skierowane do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej oraz ich rodziców mające na celu m.in. promocję czytelnictwa, kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najbardziej aktywnych czytelników.

Zainteresowanych udziałem w konkursie zapraszamy do biblioteki szkolnej lub odsyłamy na stronę organizatora przedsięwzięcia: wielkaliga.pl

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

08.11.2022 20:05
      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wychowankowie świetlicy szkolnej odwiedzili naszą bibliotekę, by wspólnie porozmawiać o najbardziej znanych bajkowych postaciach, wśród których znaleźli się m.in. Plastuś, Miś Yogi, Trzy małe świnki oraz Muminki. Następnie kilkoro świetliczaków przeczytało wybrane bajki swoim rówieśnikom.

Konkurs recytatorski pt. "Przyroda w wierszach Marii Konopnickiej"

03.11.2022 10:02
      26 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. W związku z uhonorowaniem przez sejm RP Marii Konopnickiej literacką patronką roku 2022 uczniowie klas II i III zaprezentowali wiersze poetki, których motywem przewodnim jest przyroda.

Wystąpienia uczniów oceniały Pani Anna Przybyło oraz Pani Bożena Waniowska. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Po długich obradach ogłoszono następujące wyniki:
      I miejsce - Lena Pelc, Maja Sobuś
      II miejsce - Amelia Kuca, Igor Babiarz
      III miejsce - Marianna Buszta, Natalia Figiela
      Wyróżnienia - Alicja Ukarma, Kamil Chmiel, Michał Król, Oliwia Cisek, Wiktoria Woźniak, Gabriela Dołęga

Następnie Pan Dyrektor Piotr Michno wręczył nagrody.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas II i III - Pani Jolancie Kuszaj, Pani Dorocie Śliż, Pani Edycie Szosteckiej-Berezie oraz Pani Jolancie Bolesławskiej - za pomoc w organizacji konkursu i przygotowanie uczniów do występu, a także wszystkim uczestnikom za odwagę i zaangażowanie!