Rodzice o książkach - spotkanie czytelnicze

15.06.2023 10:18
      W bieżącym tygodniu klasy 2a, 3a i 3b odwiedzili rodzice - Pani Joanna Janas, Pani Barbara Czech oraz Pani Renata Radomska. Podczas spotkania z koleżankami i kolegami swoich dzieci Panie opowiedziały o ulubionych książkach z dzieciństwa oraz dziełach, które uważają za godne polecenia. Uczniowie z uwagą słuchali mam swoich równieśników oraz otrzymali od nich drobne upominki w postaci słodyczy i zakładek do książek.

Serdecznie dziekujemy Paniom Czech, Janas i Radomskiej za wspaniałe spotkanie oraz wychowawczyniom klas za pomoc w jego zorganizowaniu.

Jak nie czytam, jak czytam 2023

07.06.2023 10:58
      W dniu dzisiejszym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam, jak czytam", której głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Uczniowie klas 1-3 wyszli na zewnątrz, gdzie wspólnie oddawali się lekturze ulubionych książek. Dla nauczycieli była to również okazja, by przekonać się, po jakie książki najchętniej sięgają dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz zapoznania się ze sprawozdaniem dostępnym na stronie organizatora akcji.

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

05.06.2023 12:26
      Tegoroczne obchody Dnia Patrona postanowiliśmy połączyć z inauguracją XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wraz z Panią Anną Przybyło oraz uczennicami klas VIb i VII a - Gabrielą Busztą, Zuzanną Urban i Michaliną Dołęgą - odwiedziłyśmy wychowanków naszego przedszkola. Przedszkolaki zostały zapoznane z postacią Janusza Korczaka oraz wysłuchały fragmentów powieści ,,Kajtuś czarodziej".

Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w nasze przedsięwzięcie. Zachęcamy również wszystkich rodziców do włączenia się w obchody XXII OTCD poprzez głośne czytanie swoim pociechom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Recenzja książki „Opowiem o tobie gwiazdom" Edyty Prusinowskiej

31.05.2023 21:42

,,Dziękuję, że spośród wszystkich planet postanowiłaś zauważyć tę, która nie istnieje
      P."
      🪐🪐🪐

„Astrid po śmierci siostry marzy o jednym - by opuścić rodzinne miasto. Po skończeniu liceum wraz z przyjacielem postanawia wprowadzić w życie swój plan: zostawić za sobą wszystkie dotychczasowe doświadczenia i wyruszyć w podróż. Zapraszają też nowo poznanego kolegę, dzięki któremu coś, co było marzeniem, może stać się rzeczywistością. Czas, który razem spędzają, zbliży ich na tyle, że doprowadzi do rozkwitu kiełkujących uczuć..." - opis wydawcy

Cała historia przedstawiona w książce jest piękna i pokazuje determinację młodych ludzi, którzy wytrwale dążą do szczęścia. Ukazuje także tę najbardziej bolesną i najciemniejszą stronę miłości, jaką jest cierpienie.

Astrid, Jajo i Pluton zdecydowanie skradli moje serce. Postacie te pokazały mi, że mimo przeróżnych przeciwności losu prawdziwa przyjaźń potrafi przetrwać wszystko.

Powieść ,,Opowiem o tobie gwiazdom" czytałam już jakiś czas temu, ale pamiętam ją aż do teraz. Przez wciągająca fabułę przeczytałam tę książkę bardzo szybko i szczerze polecam. Jest to bardzo pouczającą, a zarazem wzruszająca pozycja.

4/5⭐
      Zuzanna Cisek, klasa VIIIb

Ankieta dotycząca zakupu książek do biblioteki w ramach NPRCz

26.05.2023 09:14
      Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Z radością informujemy, że nasza szkoła została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 i uzyska wsparcie finansowe przeznaczone m.in. na zakup nowości książkowych do biblioteki.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej książek, jakie powinny znaleźć się w naszej bibliotece. Pozostanie ona aktywna do 15 czerwca br.

Ankieta dotycząca zakupu książek do biblioteki