Konkurs genealogiczny

07.03.2023 11:12
      Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-7 do udziału w drugiej edycji konkursu 'Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna' polegającego na wykonaniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Szczegółowe informacje dotyczące konkurs dostępne są na stronach internetowych Archiwów Rodzinnych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczniów zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu prosimy o skontaktowanie się z nauczycielem bibliotekarzem - p. Elizą Krzanowską.

Poradnik Młodego Genealoga

Sukces naszego ucznia w Wielkiej Lidze Czytelników

28.02.2023 12:33
      Z radością informujemy, że uczeń klasy IVa - Mikołaj Jędrzejec - zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu czytelniczego i w dniu dzisiejszym reprezentował naszą szkołę w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych WLC, przystępując do testu dotyczącego książki Pawła Beręsewicza pt. „Skandal w stolicy nudy”. Gratulujemy i życzymy Mikołajowi dalszych sukcesów!

Teatrzyk kamishibai w naszym przedszkolu

24.02.2023 16:38
      Tematem tygodnia w naszym przedszkolu były skarby Ziemi. Z tej okazji wraz z uczennicą klasy VIb - Zuzanną Urban - odwiedziłyśmy przedszkolaków z grupy Pszczółki, by zaprezentować im w formie teatrzyku kamishibai „Legendę o Skarbniku”. Maluchy z uwagą wysłuchały krzepiącej opowieści o szlachetnym Jorgusiu oraz legendarnym opiekunie śląskiej kopalni.

Recenzja książki „Ukryta wyrocznia” Ricka Riordana

13.02.2023 10:02

„Ukryta wyrocznia” to pierwszy tom z kolejnej serii Ricka Riordana zatytułowanej „Apollo i boskie próby”. Tak jak większość dzieł autora, jest to książka z mitologią w tle, która opisuje losy bogów i herosów w XXI wieku.
      Bóg Apollo zostaje zesłany na ziemię w ludzkiej postaci w ramach kary wymierzonej przez swojego ojca Zeusa. Właściwie od razu po znalezieniu się tam spotyka dwunastoletnią Meg McCaffrey, która zostaje jego panią. Od tego czasu Apollo musi bezwzględnie jej słuchać i wykonywać każde polecenie nastolatki.

Powieść jest ciekawym wprowadzeniem do serii. Spotykamy w niej wielu bohaterów poznanych w poprzednich książkach, np. Percy’ego Jacksona czy Nica di Angelo. Lektura ukazuje nam też życie codzienne półbogów w Obozie Herosów. Nie brakuje w niej także ciekawej akcji i wielu niebezpieczeństw. Dowiadujemy się również, z jakiego powodu wszystkie wyrocznie przestały działać (temat ten został poruszony w poprzedniej serii pt. „Olimpijscy Herosi”).

Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu miłośnikowi mitologii i książek przygodowo-młodzieżowych. Akcja toczy się szybko, ale nie brakuje też momentów, w których można odsapnąć i lepiej poznać bohaterów.

Aleksandra Babiarz, klasa VIIIa

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę!

10.02.2023 14:50
      Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie organizowanym przez naszą bibliotekę polegającym na sfotografowaniu się z wybraną książką metodą sleeveface.

'Sleeveface' to zdjęcie przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę częścią ciała lub twarzy. Metoda polega na wkomponowaniu się w grafikę znajdującą się na okładce książki.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, w którym znajdują się wszelkie informacje na temat konkursu.