• Tydzień Nauk Ścisłych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rakszawie

• 11.12.2022 23:46
      •
        W naszej szkole w dniach 12.12.22 r. – 16.12.2022 r. zorganizowane zostaną ciekawe konkursy i lekcje w ramach projektu „Tydzień Nauk Ścisłych”, nad którymi Honorowy Patronat objął Wójt Gminy Rakszawa. Celem projektu jest popularyzacja nauk matematyczno – przyrodniczych, ukazywanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych oraz rozwój własnych zdolności i zainteresowań. Organizując Szkolny Tydzień Nauk Ścisłych postanowiliśmy zaangażować jak najwięcej uczniów tak, aby każdy mógł poczuć, że nauka może być ciekawą i przyjemną przygodą.
        Scenariusz projektu:
        12.12.2022 r. – Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku”
        13.12.2022 r. – Spotkanie z podróżnikiem Grupy „Trzask”
        14.12.2022 r. – Gminny Konkurs „Łamigłówki i zagadki logiczne”
        15.12.2022 r. – Szkolny Turniej Szachowy
        15.12.2022 r. – Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Informatycznego „Druk 3D –  najciekawszy projekt”
        16.12.2022 r. – Szkolny Konkurs geograficzno – przyrodniczy dla klas 5-8 pt. „Super Polska”
        Ponadto w tym tygodniu zorganizowane zostaną lekcje z wykorzystaniem najnowszych technologii. Za sprawą Empiriusza uczniowie klas starszych przeniosą się do wirtualnego laboratorium chemicznego, na lekcji biologii będą pracowali z mikroskopami, przygotują ciekawe prezentacje multimedialne o wylosowanych regionach Polski. Pozalekcyjne zajęcia z infotechniki pozwolą poznać tajniki projektowania i druku 3D oraz programowania kontrolerów Arduino.
        Organizatorzy projektu: nauczyciele przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.