• Wskaźnik wysterowania stereo

• 13.03.2023 22:49
        • Rozpoczęliśmy kolejny projekt elektroniczny, w którym kontynuujemy naukę lutowania, zdobywamy wiedzę na temat poszczególnych elementów elektronicznych i sposobu przekształcania sygnałów dźwiękowych na efekty optyczne.
          Już niegługo uruchomienia układu.smiley
        • Kolejny etap zakończony

• 24.11.2022 00:16
        • Mamy za sobą składanie kolejnych elementów konstrukcji domu, łączenie elektroniki, a teraz przed młodymi konstruktorami programowanie systemu.

Równolegle grupa sympatyków programowania tworzy prototypy urządzeń ucząc się programowania kontrolera Arduino.
        • Zajęcia 2022/2023

• 24.11.2022 00:05
        • Zaczynamy budowę i programowanie projektu "Inteligentny dom" z wykorzystaniem kontrolera Arduino.

Uczestnicy zajęć infotechnicznych rozpoczęli budowę inteligentnego domu, który będzie wyposażony w różnego rodzaju czujniki, serwa i sygnalizatory.
          Kolejne etapy budowy będą relacjonowane na bieżąco.

.........................................................................................................................................................
        • Prezentacja prac na Szkolnym Pokazie Talentów

• 09.07.2022 22:40
        • W dniu 21 czerwca 2022 r. został zorganizowany Szkolny Pokaz Talentów. Uczestnicy zajęć infotechnicznych zaprezentowali swoje prace. Uczniowie klasy 8b przedstawili dwie maszyny: Jan Mierzwa zaprezentował ramię robota przenoszące przedmioty, Miłosz Janas i Igor Janas pokazali możliwości pojazdu gąsienicowego napędzanego czterema silnikami, miotającego pociskami.

Bartosz Giża uczeń klas 6a pokazał dwusilnikowy pojazd z układem kierowniczym.

Konrad Mach z klasy 6b przedstawił jeżdżącą platformę z przenośnikiem taśmowym transportującą towary.

Maszyny zostały zaprojektowanie, zbudowane i zaprogramowane przez młodych konstruktorów i wykonały swoje zadania zgodnie z planem autorów.
          Było to podsumowanie tegorocznej pracy na zajęciach infotechnicznych i mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie nowe pomysły i nowe wyzwania.
        • Uruchomienie przenośnika

• 09.06.2022 14:38
        • Zudowaliśmi, zaprogramowaliśmy i uruchomiliśmy ramię przenośnika automatycznego wykonującego zadanie przenoszenia elementów.