• GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY "Łamigłówki i zagadki matematyczne"

• 16.12.2022 00:09

• W dniu 14 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Łamigłówki  i zagadki logiczne”, nad którym Honorowy Patronat objął Wójt Gminy Rakszawa. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień, pokazywanie piękna matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów, stwarzanie sytuacji pobudzających do twórczego myślenia.  W konkursie udział wzięło ośmiu  uczniów klas IV– VI ze szkół z terenu Gminy Rakszawa: Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 . Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z pytań zamkniętych z jedną odpowiedzią poprawną oraz krótkich zadań otwartych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą oraz bardzo wyrównanym poziomem.
        Wyniki konkursu:
        I miejsce - Wiktoria Więcław   – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1 w Rakszawie
        II miejsce – Marta Gęsiorowska – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1 w Rakszawie
        III miejsce – Anastazja Całka –Szkoła Podstawowa nr 2 w Rakszawie.
        Nagrody zwycięzcom oraz upominki i dyplomy uczestnikom wręczył Dyrektor  Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 1 w Rakszawie – Pan Piotr Michno. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!
        Galeria...